Mechanika samochodowa to nieszablonowo duży zakres nauki, bowiem do tej materii przypuszczalnie można zarówno podłączyć projektowanie, organizowanie, montaż eksploatacyjny, jak także wszelaką reperację agregatów, przyrządów a także mechanizmów. W wielostronnego gatunku pracowniach samochodowych często rozpoznaje się trudność napędu spalinowego. Dobry mechanik samochodowy zawsze potrafi zdiagnozować powód jak również nie tyle powymieniać każdorazowe pododdziały niesprawnego szyku co odszukać prywatny element winny za usterkę.

Pośród wielokrotnych pobudek rekonstrukcji napędu spalinowego jest od pewnej chwili zamontowana sonda lambda. Tak więc, sonda lambda pozostała zainstalowana w silniku z pobudek środowiskowych. Dzięki niej badacze wnieśli, iż powietrze wydmuchiwane przez nadmieniony element konfiguracji motoru jest zdecydowanie nieskażone. W związku z powyższym, innowacyjna mechanika samochodowa kroczy do tego żeby samochody rzeczywiście mogły być realnie mniej paliwożerne.

Ponadto sonda lambda normalizuje miarę wtłaczanego opału, tak by stopień jego trwonienia był jak najmniejszy a ogół wtryskanego materiału opałowego do silnika w jak najlepszy system spożytkowana. Wobec tego przypuszczalnie można mówić w dniu dzisiejszym, iż wypracowano dzięki temu niższe zużycie materiału opałowego.